Mělo to být jedno z nejdůležitějších a nejvyrovnanějších Merseyside derby v novodobé historii. Tak jako na podzim. Liverpool si ovšem zápas nemilosrdně podmanil a modrého soupeře rozcupoval na cáry. Everton pojede domů se zataženými závěsy, v městské bitvě podlehl po dvou gólech Sturridge a brankách Suáreze s Gerrardem 0:4.

Už samotný úvod derby nenechal diváky na pochybách o tom, zda půjde skutečně o kvalitní zápas. Barkleymu stačila minuta, aby se uvolnil ve středu hřiště a z pětadvaceti metrů jen o kousíček minul šibenici Mignoletovy branky. To probralo i Reds, hned za chvíli povedeným volejem zaneprázdnil Howarda Henderson.

Ze zimního spánku se postupem času mátořil i nejlepší střelec Premier League Luis Suárez, který ale rovněž ztroskotal na pozorném Howardovi. Podobně dopadl i po dvaceti minutách, ale vybojoval alespoň roh. Ten následně sám zahrál, trefil přesně hlavu Stevena Gerrarda, jenž vystoupal výše než Alcaraz, a Liverpool vedl 1:0.

Hned vzápětí dostal Everton další ránu, Romelu Lukaku totiž při gólové situaci utrpěl zranění kotníku a musel vystřídat. Dotřetice měl soupeře na lopatkách Daniel Sturridge, ale napoprvé ještě ruce nad hlavu zvedat nemohl. Jeho chvíle přišly a po půlhodině hry.

Tato pasáž rozhodla o osudu celého duelu. Gólovku měli nejprve Toffees, Phil Jagielka zůstal po standardce ve vápně a se štěstím se dostal k volnému míči nějakých 13 metrů od brány. V pádu však vypálil přímo do Mignoleta. Přesněji mířil vzápětí Kevin Mirallas, jenž z hranice šestnáctky zacílil k tyči a minul ji o pár centimetrů.

Ten ždibet se však za několik vteřin ukázal jako klíčový. Prakticky z protiútoku totiž Coutinho perfektně vyslal uličkou Sturridge, toho absolutně nestíhal Stones a anglický forvard mohl tváří v tvář Howardovi pohodlně zvýšit na 2:0. Za dvě minuty unikl kanonýr ofsajdové pasti podruhé, počkal si na dlouhý míč Tourého a zoufale vyběhnuvšího Howarda překonal potřetí.

Jiskřičku naděje nevykřesal ani z úhlu pálící Kevin Mirallas a Everton tak dostal pěkně studenou sprchu už po prvním odchodu do kabin. A hned pět minut po obrátce inkasovali další štulec. Kapitán a jedna z mála jistot evertonského celku Phil Jagielka fatálně namazal do samostatného nájezdu Suárezovi, který pelášil na bránu bleskově a levačkou na zadní tyč definitivně uhasil naděje Toffees.

Neuvěřitelně děravou obranu za další okamžik překonal Raheen Sterling a stopku mu vystavil až faulem Tim Howard. Pro hattrick si na putník nakráčel Daniel Sturridge, jenže se s šancí popasoval hanebně. Nesmírně razantní ranou totiž přestřelil břevno. Skóre nezaokrouhlil ani po hodině hry Coutinho, jehož přesnou ránu vytěsnil Howard těsně mimo branku.

Závěr zápasu už logicky Liverpool neodehrál tak aktivně. Do velkých šancí se již nedostával, obraz hry se vyrovnal a šance měli i hráči Evertonu. Snížení o kousek uniklo Naismithovi, který na pas před prázdnou klec nedosáhl. Neprosadil se ani Alcaraz a tak si Reds kromě kýžených tří bodů připsali i další čisté konto.