Liga BBVA

Derby Galicji wracają do kalendarza Primera Division – Celta Vigo podejmuje w sobotni wieczór Deportivo La Coruna.

Derby regionu Galicja rozegrane zostały po raz ostatni na drugim froncie w poprzednim sezonie. Swoją wyższość udowadniała ekipa z nieco mniejszego miasta, z A Coruñy. Na pierwszoligowym froncie obie drużyny miały okazję zmierzyć się po raz ostatni w sezonie 2006/2007 i wówczas oba mecze wygrała Celta (1:0, 1:0), choć był to jej ostatni sezon w stawce. Celta zawsze jednak pozostawała w cieniu Deportivo. To SuperDuper zdobyli w 2000 roku mistrzostwo Hiszpanii i dwukrotnie sięgali po Puchar Hiszpanii. Celestes mogą pochwalić się co najwyżej wygraną nikomu niepotrzebnego Pucharu Intertoto, którego nagrodą był udział w Pucharze UEFA.

Celta rozegra to spotkanie na własnym terenie. Derby rządzą się rzecz jasna swoimi prawami aczkolwiek jesteśmy winni Państwu przytoczyć tę statystykę. Na cztery mecze w tym sezonie Celta wygrała trzy (z Osasuną, Getafe i Sevillą) i doznała jednej porażki (z Malagą). Na wyjazdach wszystkie mecze podopieczni Paco Herrery przegrali. Dziewięć punktów w ośmiu meczach to nie jest wymarzona zdobycz, ale to i tak więcej niż na swoim koncie ma Deportivo. Drużyna z El Riazor zanotowała w tym sezonie jedno zwycięstwo, trzy remisy i cztery porażki.

Przed tygodniem obie drużyny miały okazję sprawdzić się na tle ligowych gigantów. Celta gościła na Santiago Bernabeu i trzeba przyznać, madrytczycy odnosili w ostatnich latach zdecydowanie bardziej przekonujące zwycięstwa niż to z Celestes w ósmej kolejce. Czego wstydzić nie mają się za to piłkarze Deportivo, bo do ostatnich minut walczyli o punkty z Barceloną. Ostatecznie uznali ich wyższość (4:5). Była to jednak czwarta porażka z rzędu tego zespołu.

Sobotnie spotkanie naszym zdaniem nie ma faworyta. Deportivo jest w stanie przerwać złą passę, ale równoznacznie może doznać sromotnej porażki.

27.10. godz. 20:00 Celta Vigo – Deportivo La Coruna

Typ Primeradivision.pl: 1:0